سامانه پیام ناشناس و کانال دهی

اگه میخوای دوستات بهت پیام ناشناس بدن و حرف دلشونو راحت تر بهت بگن و یا کانالی مشابه این کانال داشته باشی از لینک زیر وارد سامانه شو و صفحه شخصیت رو بساز

حکایت زیبای بهلول و سوداگر
روزي سوداگري بغدادي از بهلول سوال نمود من چه بخرم تا منافع زياد ببرم؟ بهلول جواب داد آهن و پنبه. آن مرد رفت و مقداري آهن و پنبه خريد و انبار نمود اتفاقا" پس از چند ماهي فروخت و سود فراوان برد. باز روزي به بهلول بر خورد. اين دفعه گفت بهلول ديوانه من چه بخرم تا منافع ببرم؟ بهلول اين دفعه گفت پياز بخر و هندوانه.
سوداگر اين دفعه رفت و سرمايه خود را تمام پياز خريد و هندوانه انبار نمود و پس از مدت كمي تمام پياز و هندوانه هاي او پوسيد و از بين رفت و ضرر فراوان نمود. فوري به سراغ بهلول رفت و به او گفت در اول كه از تو مشورت نموده، گفتي آهن بخر و پنبه، نفعي برده. ولي دفعه دوم اين چه پيشنهادي بود كردي؟
تمام سرمايه من از بين رفت. بهلول در جواب آن مرد گفت روز اول كه مرا صدا زدي گفتي آقاي شيخ بهلول و چون مرا شخص عاقلي خطاب نمودي من هم از روي عقل به تو دستور دادم . ولي دفعه دوم مرا بهلول ديوانه صدا زدي، من هم از روي ديوانگي به تو دستور دادم . مرد از گفته دوم خجل شد و مطلب را درك نمود.

بهلول

حکایت شکار رفتن بهلول و هارون 
روزي خلیفه هارون الرشید و جمعی از درباریان به شکار رفته بودند. بهلول با آنها بود در شکارگاه آهویی نمودار شد. خلیفه تیري به سوي آهو انداخت ولی به هدف نخورد. بهلول گفت احسنت !!! خلیفه غضبناك شد و گفت مرا مسخره می کنی ؟ بهلول جواب داد : احسنت من براي آهو بود که خوب فرار نمود. 

بهلول

حکایت بهلول و وزير

 روزي وزير خليفه به تمسخر بهلول را گفت: خليفه تو را حاكم به سگ و خروس و خوك نموده است. بهلول جواب داد پس از اين ساعت قدم از فرمان من بيرون منه، كه رعيت مني. همراهان وزير همه به خنده افتادند و وزير از جواب بهلول منفعل و خجل گرديد. 

بهلول

درباره نویسنده


مدیر دست نوشته های طلایی - محمد رحیمی
tarrah-javan

برنامه نویس کامپیوتر و مدیر سایت دست نوشته های طلایی.


مهرت های برنامه نویسی من

css 100%
Html 100%
javascript 70%
jquery 70%
ajax 80%
php 85%

کلمات کلیدی

بهلول دانا

دست نوشته های بهلول دانا

داستان های مفهومی از بهلول دانا

جملات زیبای بهلول دانا

بهلول

عکس نوشته های بهلول دانا

جملات بهلول دانا

بهترین جملات بهلول دانا

چاقوی زنجان

خرید چاقوی زنجان

با کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسب

خرید محصول
شازده کوچولو

داستان های مفهومی

داستان های زیبا و مفهومی از شازده کوچولو

مشاهده
کلیله و دمنه

داستان های مفهومی

داستان های زیبا و مفهومی از کلیله و دمنه

مشاهده
بهلول دانا

داستان های مفهومی

داستان های زیبا و مفهومی از بهلول دانا

مشاهده
خندونک

جک های زیبا

گلچین بهترین جک های ایرانی و فارسی

مشاهده
شمیم عشق

عکس های زیبا

عکس نوشته های زیبا و رومانتیک (عاشقانه)

مشاهده